Leczenie nadpotliwości - Premium Studio
603
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-603,page-child,parent-pageid-243,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to zbytnia pobudliwość gruczołów potowych. Wydzielają one więcej potu niż niezbędne jest do schłodzenia organizmu. Czynnikiem nadmiernie stymulującym gruczoły potowe może być stres, otyłość czy problemy hormonalne. Niezależnie od przyczyny nadmiernej potliwości, warto podjąć odpowiednią metodę leczenia.

BOTOKS

Ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc dotkniętych hiperhydrozą blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, co zapobiega wydzielaniu przez nie potu na okres od 6 miesięcy do roku.

 

Jest metodą leczenia nadpotliwości, która cieszy się rosnącym powodzeniem z powodu swojej skuteczności, zaakceptowana w 2004 roku przez FDA (U.S. Food and Drug Administration)

 

W dniu zabiegu specjalista podaje znieczulenie miejscowe, smarując planowany obszar kremem Emla. Umieszcza środek pod skórą przy użyciu bardzo cienkich, sterylnych igieł. Terapia z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A polega na podaniu jej śródskórnie – cały zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny. Po zakończeniu procedury leczenia pach pacjent zakłada świeżą bluzkę. Osoby, które przeszły terapię leczenia nadpotliwości dłoni, powinny przygotować bawełniane rękawiczki, natomiast chorzy na nadpotliwość stóp będą potrzebować butów na zmianę i bawełnianych skarpet.

 

Efekt terapii można zauważyć już po kilku dniach. Zakończenia nerwowe są zablokowane przez toksynę na okres 6-12 miesięcy – później powstają nowe, przez co rezultaty leczenia zanikają. Kolejną sesję można przeprowadzić średnio po 7-12 miesiącach (rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku zabiegów w obszarze pach). Po terapii może się pojawić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, który powinien ustąpić w ciągu paru dni. Do kilku godzin po zabiegu może też występować miejscowa bolesność, która szybko zaniknie.

 

Pachy 2500zł

Czoło 700zł

Dłonie 2500zł

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA RF

Zabieg polega na wypaleniu gruczołów potowych, bez nacinania skóry jak w przypadków laserów. Przy rf mikroigłowej jednorazowa głowica w raz z mikroigłami przykładana jest do skóry obszaru zabiegowego. Następnie igły wusuwają się docierając do głębokości gruczołów potowych i wiązka promieniowania trafia bezpośrednio do nich, trwale je uszkadzając . Nosi to nazwę selektywnej termolizy czyli termicznego usunięcia nadaktywnych gruczołów.

 

Parametry zabiegu są mocne. Jest to niezbędne, aby skutecznie usunąć gruczoły. Zabieg jest bolesny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu.
Należy wykonać dwa zabiegi w odstępie miesięcznym.

 

Zabieg frakcji mikroigłowej RF jest skuteczniejszy od botoksu, działa na dłużej (co najmniej rok) po czym następuje stopniowa regeneracja gruczołów potowych i zaleca się zabieg przypominający w celu podtrzymania korzystnego efektu.

 

Pachy 1199zł / 55min

Nasi Partnerzy